خطا شناسایی استفاده استرالیا هوش مصنوعی

خطا: شناسایی استفاده استرالیا هوش مصنوعی پهپاد کوسه یاب زیردریایی سیدنی

گت بلاگز لرستان یکهزار و 200 میلیارد ریال صرف ارتقای شاخص های اقتصادی لرستان

استاندار لرستان گفت: در اعتبار امسال جهت ارتقای شاخص های اقتصادی استان لرستان یکهزار و 200 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است است که 600 میلیارد ریال از این

یکهزار و 200 میلیارد ریال صرف ارتقای شاخص های اقتصادی لرستان

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ بازوند گفت: 600 میلیارد ریال اعتبار نیز به صورت کمک های فنی و اعتباری جهت طرح هایی که بخش شخصی میل به به سرمایه گذاری دارد در نظر گرفته شده است هست.
وی افزود: بین پنج تا 6 درصد به طرح های اقتصادی با سرمایه گذاری بخش شخصی که با قیمت بهره بانکی 18 درصد امکان پذیر نیست یارانه تعلق می گیرد که باید در ستاد تسهیل و رونق تولید استان لرستان مصوب شود و ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال نیز باید گزارش عملکردی از این موارد را تهیه و در اختیار دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قرار دهند.
بازوند گفت: تمامی دستگاه های اجرایی باید بنا بر برش های استانی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، برنامه های خود را نهایت تا 15 تیرماه مشخص کنند.
وی افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت باید میزان اشتغال در بخش صنعت و معدن را در مقایسه با سال گذشته به میزان 10 درصد زیاد کردن دهد و واحدهای تولیدی و صنعتی با بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی مورد توجه خاص قرار گیرند.
بازوند با تاکید بر لزوم شناسایی خوشه های صنعتی در لرستان گفت: هنوز زیرساخت های بعضی از شهرک های صنعتی استان لرستان تکمیل نشده و در بخش صنایع معدنی هنزو از بسیاری از ظرفیت های استان به خوبی استفاده نشده هست.
وی افزود: در بخش صنایع پتروشیمی هنوز صنایع پایین دستی شکل نگرفته است که در سال 96 باید این پرسشها مرتفع شوند تا بتوان به این صنایع دست یافت.
استاندار لرستان با تاکید بر توسعه واحدهای بزرگ صنعتی در لرستان گفت: واحدهای صنعتی بزرگی همچون لاستیک سازی خرم آباد و فولاد ازنا صنایع کشنده ای هستند که بسیاری از صنایع کوچک را بدنبال دارند و فعال شدن این صنایع بزرگ می تواند منجر به اشتغال پایدار در استان شود.
وی افزود: شرکت های دانش بنیان نیز گاه محصولاتی تولید می کنند که این وظیفه صنعت، معدن و تجارت است که تجاری سازی این محصولات را بر عهده گیرد.
بازوند گفت: شرکت های هلدینگ سرمایه گذاری در استان باید شکل گیرد که در این راستا باید با همکاری بال اتاق بازرگانی بتوان هلدینگ صادراتی را ایجاد کرد که انجام این کار نیازمند مشورت و پیگیری های جدی هست.
استاندار لرستان با اشاره به ضرورت توسعه فرش بافی در استان گفت: فرش بافی ظرفیت بزرگی در لرستان به شمار می رود که طی سال های اخیر نتوانسته است در اقتصاد لرستان نقشی داشته باشد.
وی افزود: در سال 96 که با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، کارآفرین نامگذاری شده است است این بخش به طور خاص مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: بانک ها باید امسال در جهت کارآفرینی و توسعه تولید و اشتغال، سیستم های بروکراسی خود را کمتر کنند تا شرایط به گونه ای روان شود که بعد از تصویب یک طرح در ستاد تسهیل نهایت تا یک ماه تسهیلات پرداخت شود در حالیکه اکنون تا هفت ماه هم طول می کشد که پرداخت ها صورت نمی گیرد.

بازوند افزود: در بخش کشاورزی نیز کشت های گلخانه ای باید با اولویت مورد توجه قرار گیرد تا بتوان حداقل طی سال 96، 20 درصد کشت های گلخانه ای را زیاد کردن داد.

وی افزود: کشت گیاه های دارویی، توسعه باغات و تولید عسل از جمله برنامه هایی است که در سال 96 از سوی جهاد کشاورزی باید زیاد مورد توجه قرار گیرد.
استاندار لرستان با تاکید بر لزوم استفاده از نقش شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی گفت: بسیاری از محصولات کشاورزی استان باید برند سازی و برنامه ریزی هایی جهت صادرات این محصولات انجام شود.
وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی نیز 104 هزار مترمربع بنای منزل های سلامت را شروع کرده است که باید تا آخر امسال 75 درصد این طرح ها را به مرحله افتتاح برساند.

بازوند افزود: شرکت فرودگاه نیز باید امسال بتواند تعداد مسافران هوایی را به میزان 20 درصد در مقایسه با سال گذشته زیاد کردن دهد و میراث فرهنگی نیز باید بین 15 تا 20 درصد میزان گردشگری را اوج ببرد و در این زمینه طرح بوم گردی در امسال با جدیت اجرا و پیگیری شود.

عبارات مهم : اشتغال

انتهای خبر /م

واژه های کلیدی: اشتغال | لرستان | استانی | کشاورزی | تولید عسل | تولید و اشتغال | صنایع پتروشیمی | اعتبار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog